poniedziałek, 30 stycznia 2012

Zimowy komplet – oszczędnie i elegancko – cz. 2 Rękawiczki i torebka

W poprzednim poście dotyczącym robótek ręcznych przedstawiłam mój pomysł na niebanalny, zimowy podarunek dla bliskiej osoby. Właściwie to była to połowa tego pomysłu, ponieważ zabrakło tam opisu wykonania rękawiczek (moich ulubionych, jednopalczastych) oraz czegoś, co wypełnia ubiór każdej kobity, czyli torebki. Zestaw wydaje się być o tyle ciekawy, że posiada sporo elementów. Właściwie można by go uzupełnić jeszcze o opaskę, odpowiednią na nieco cieplejsze dni. Bądź też zamienić szalik na bardzo popularny w tym sezonie komin. Zarówno opaska, jak i komin są według mnie na tyle łatwymi rzeczami do zrobienia, że nie potrzeba mieć szczególnego wzoru na ich wykonanie. Ale przejdźmy do konkretów…
Wykonanie rękawiczek: Zrobić po 24 oczka łańcuszka szydełkiem nr 7 i zamknąć w okrążeniu 1 oczkiem ścisłym zamykającym. Przerobić wzorem podstawowym, ale po 8 okr. na kciuk na początku okrążenia dobrać 1 oczko = 1 oczko klina. Z obu stron tego oczka dobrać 4 x w co 2. okrążeniu po 1 oczku. W następnym okrążeniu te 9 o. klina ominąć, robiąc mostek z 2 o. łańcuszka. W kolejnym 2. okrążeniu przejść mostek 2 x 2 o. przerobione razem, potem znowu przerobić 24 oczka. Po 28 okr. od początku na szpic w każdym okrążeniu równomiernie zdjąć 1 x 6, 2 x 3 i 1 x 4 oczka, pozostałe 8 oczek ściągnąć nitką roboczą.
Wykończenie: Brzeg początkowy obrobić 1 okrążeniem oczek rakowych. Zrobić 2 kwiatki i 4 liście. Naszyć po kwiatku z łodyżką i 2 liśćmi na przodzie (czyt. opis wykończenia szala).

Wykonanie torebki: Na tył i klapkę zrobić 32 oczka łańcuszka + 1 oczko zwrotne szydełkiem nr 7 i przerobić 40 cm wzorem podstawowym. Przód wykonać tak samo, ale zakończyć po 25 cm. Na pasek, boczne części oraz spód zrobić 6 oczek łańcuszka + 1 oczko zwrotne i przerobić 160 cm wzorem podstawowym. Ten pasek połączyć oczkami ścisłymi z przodem i tyłem torebki.
Wykończenie: Szwy boczne i brzeg klapki obrobić 1 rzędem oczek rakowych. Zrobić trzy kwiatki i osiem liści i naszyć na klapie.

Mam nadzieję, że wykonanie tego zimowego kompletu nie sprawi nikomu większych trudności. Może ktoś spróbuje ozdobić go innymi, ciekawszy kwiatkami bądź motywami. Życzę cierpliwości i powodzenia :)
Opis wykonania szalika i czapki dostępny jest tutaj>>
Natomiast wzory wykonania maskotek na szydełku znajdzie w tym miejscu>>

Oraz trzy walentynkowe serduszka i wielkanocna kura na szydełku

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

kosmetyczka, fryzjer, spa